Renteaftrek voor huis buren?
Huizen samengevoegd. Uw cliënt woont met zijn gezin in een tussenwoning. Vorig jaar heeft hij de woning van de buren erbij gekocht. Beide woningen zijn vervolgens ingrijpend verbouwd. Zo is via de aan elkaar grenzende garages een doorgang naar de aangekochte woning gemaakt en zijn de garages deels omgevormd tot badkamer.
De vraag is nu of de hypotheekrente op de aangekochte woning wel als aftrekpost kan worden opgevoerd in de aangifte inkomstenbelasting.
Eigen woning? Voor de renteaftrek in box 1 moet er sprake zijn van een eigen woning. Het moet daarbij dan gaan om één zelfstandig gebouw dat in eigendom is en dat als hoofdverblijf dient. Voor de rentaftrek is dus van belang of de ‘oude’ woning en de aangekochte woning na de verbouwing één zelfstandig gebouw zijn gaan vormen. Bij uw cliënt zal er gezien de verbouwkundige aanpassingen aan de woningen, inderdaad sprake zijn van één gebouw dat als eigen woning wordt gebruikt.