IN DE PIJPLIJN - 30.08.2011

Spaarloon- en levensloopregeling stoppen

Per 1 januari 2012. Vanaf 1 januari 2012 kunnen uw werknemers niet meer sparen via de spaarloonregeling. De bedoeling was dat de spaarloonregeling in 2013 zou worden stopgezet, maar ter financiering van de tijdelijke verlaging van de overdrachtsbelasting van 6% naar 2% is dit nu een jaar eerder gebeurd.

Vitaliteitsregeling. Het is de bedoeling dat de spaarloonregeling en de levensloopregeling opgaan in een nieuwe spaarregeling waarmee werknemers een financiële buffer kunnen opbouwen om een periode van inkomensachteruitgang te financieren. De gespaarde bedragen kunnen, anders dan bij de huidige levensloopregeling, niet meer worden gebruikt om eerder te stoppen met werken.

Vitaliteitspakket. De nieuwe spaarregeling maakt onderdeel uit van het vitaliteitspakket. Dit is een pakket van maatregelen voor een duurzame inzetbaarheid van werknemers en een verhoging van de arbeidsdeelname van oudere werknemers. Zo zullen er mobiliteitsbonussen geĂŻntroduceerd worden om werkgevers te stimuleren om werknemers van 55 jaar en ouder in dienst te nemen. De mobiliteitsbonus wordt hoger als het gaat om een oudere uitkeringsgerechtigde. Verder zal de fiscale drempel voor de aftrek van scholingsuitgaven worden verlaagd, waardoor de aftrek van scholingskosten wordt verruimd.

Vanaf 1 januari 2012 kunnen uw werknemers niet meer sparen via de spaarloonregeling. Ook de levensloopregeling wordt afgeschaft. Hiervoor in de plaats wordt de vitaliteitsregeling ingevoerd.

Contactgegevens

Indicator BV | Schootense Dreef 31 | Postbus 794 | 5700 AT Helmond

Tel.: 0492 - 59 31 31 | Fax: 040 - 711 17 00

klantenservice@indicator.nl | www.indicator.nl

 

KvK-nummer: 17085336 | Btw-nummer: NL-803026468B01